Søndag, 03. april 2011 18:42 |
Talent Cup 2011
Ulfborg karate klub havde besøg af 170 kæmpere ved dette års Talent Cup, det var en helt fantastisk dag med deltagerrekord i forhold til tidligere år.
Stævnet var sat til at slutte klokken 17:00, men pga. ændringer i stævne opsætningen var stævnet trods de mange deltagere og kampe allerede overstået klokken 15:30.
Ulfborg karate klub vil gerne takke alle deltagere, dommere, hjælpere, trlnere og beredskabs korpset fra Lemvig for en kæmpe indsats ved dette åers stævne.
Skulle der ligge nogle inde med billeder fra dagen, er i meget velkommen til at sende dem til Shihan Alex på mail
Denne emailadresse er beskyttet mod programmer som samler emailadresser. Du skal aktivere javascript for at kunne se adressen.
Medalje oversigt |
Pulje |
Navn |
Klub |
Medalje |
Pulje 1 |
Faris Batlak |
sportskarate.dk |
Guld |
|
Rasmus Abildgaard |
sportskarate.dk |
Sølv |
|
Victoria Hestbech |
Ulfborg |
Bronze |
Pulje 2 |
Jessica Corbalan |
sportskarate.dk |
Guld |
|
Kamille Hess-Nielsen |
sportskarate.dk |
Sølv |
|
Freja Vith |
Ulfborg |
Bronze |
Pulje 3 |
Kasper Sjørup |
Hadsund |
Guld |
|
Viktor Møller |
Holstebro karate klub |
Sølv |
|
Martin Bøndergaard |
Ulfborg |
Bronze |
Pulje 4 |
Emil Ulnits |
Holstebro karate klub |
Guld |
|
Oliver Nissen |
Nihon-Do |
Sølv |
|
Malthe Vium |
Ulfborg |
Bronze |
Pulje 5 |
Mikkel Bøgelund |
sportskarate.dk |
Guld |
|
Robert Møller |
sportskarate.dk |
Sølv |
|
Emil Rernböck |
Ulfborg |
Bronze |
Pulje 6 |
Lasse Bøgelund |
sportskarate.dk |
Guld |
|
Jesper Bøndergaard |
Ulfborg |
Sølv |
|
Harald Isaksen |
Hinderup |
Bronze |
Pulje 7 |
Gamze Nur |
Herning karate klub |
Guld |
|
Frida Steensen |
Ulfborg |
Sølv |
|
Mia Bruun |
Karatekid.dk |
Bronze |
Pulje 8 |
Mia J. Stegler |
TAIFU |
Guld |
|
Sofie Nordby |
Silkeborg Karate Skole |
Sølv |
|
Andrea Mærkedahl |
Silkeborg Karate Skole |
Bronze |
Pulje 9 |
Amanda Madsen |
Ulfborg |
Guld |
|
Alberte K. Pedersen |
Holstebro karate klub |
Sølv |
|
Asta Rømer Svejgaard |
Ulfborg |
Bronze |
Pulje 10 |
Louiza Hestbech |
Ulfborg |
Guld |
|
Gizem Nur |
Herning karate klub |
Sølv |
|
Signe Jensen |
Ulfborg |
Bronze |
Pulje 11 |
Kasper Jacobsen |
Ulfborg |
Guld |
|
Jonas Lykken |
Hinderup |
Sølv |
|
Jacob Nielsen |
Herning karate klub |
Bronze |
Pulje 12 |
Benjamin Møller |
Ulfborg |
Guld |
|
Daniel Mathiesen |
Seiki Karate-do Kai |
Sølv |
|
Osama Abdulkarim |
Karatekid.dk |
Bronze |
Pulje 13 |
Simon Hansen |
Ulfborg |
Guld |
|
Nikolai Hestbech |
Lemvig |
Sølv |
|
Alexander Hoffmann Pedersen |
Herning karate klub |
Bronze |
Pulje 14 |
Tarik Batlak |
sportskarate.dk |
Guld |
|
Emil Rosenstrøm |
Bushi |
Sølv |
|
Finn Van Santen |
Ulfborg |
Bronze |
Pulje 15 |
Tobias W. Højbjerg |
Struer karate klub |
Guld |
|
Daniel Vith |
Ulfborg |
Sølv |
|
Jeppe Dasland |
Herning karate klub |
Bronze |
Pulje 16 |
Asbjørn Kaas |
Herning karate klub |
Guld |
|
Marcus Kjeldgaard |
Ulfborg |
Sølv |
|
Theis Karlsen |
Lemvig |
Bronze |
Pulje 17 |
Paolo Di Maido |
sportskarate.dk |
Guld |
|
Daniel Stauning Larsen |
Bushi |
Sølv |
|
Daniel Hansen |
Herning karate klub |
Bronze |
|
Anton Røeder Baltzer |
Bushi |
Bronze |
Pulje 18 |
Thomas Brix |
Herning karate klub |
Guld |
|
Morten Overgaard |
Herning karate klub |
Sølv |
|
William Bo Kristiansen |
Seiki Karate-do Kai |
Bronze |
Pulje 19 |
Jonas Tim Søndergaard |
TAIFU |
Guld |
|
Theis Klausen |
Struer karate klub |
Sølv |
|
Alexander Derrett |
Bushi |
Bronze |
Pulje 20 |
Mikkel Sand |
Silkeborg Karate Skole |
Guld |
|
Andre Andsbjerg |
Herning karate klub |
Sølv |
|
Lucas Bruun |
Karatekid.dk |
Bronze |
Pulje 21 |
Jacob Folden |
sportskarate.dk |
Guld |
|
Anders Mariendahl |
sportskarate.dk |
Sølv |
|
Jacob Diderichsen |
Århus karate skole |
Bronze |
Pulje 22 |
Elisa Birch |
|
Guld |
|
Karoline Aunskov Hansen |
|
Sølv |
|
Julie Jacobsen |
|
Bronze |
Pulje 23 |
Frederik Mackeprang |
Hinderup |
Guld |
|
Micael Hestbech |
Ulfborg |
Sølv |
|
Nicky Hansen |
Lemvig |
Bronze |
Pulje 24 |
Ole Hauge Jensen |
Hinderup |
GULD |
|
Mikkel Würtz |
Herning karate klub |
GULD |
|
Casper Christensen |
Herning karate klub |
BRONZE |
Pulje 25 |
Mathias Nørgaard |
Silkeborg Karate Skole |
Guld |
|
Albert Thayssen |
Karatekid.dk |
Sølv |
|
Rasmus Nørgaard |
Silkeborg Karate Skole |
Bronze |
Pulje 26 |
Kasper Abildgaard |
sportskarate.dk |
Guld |
|
Andre Sæter Egeskov |
Seiki Karate-do Kai |
Sølv |
|
Magnus Mark Nielsen |
Nihon-Do |
Bronze |
Pulje 27 |
Holger Igens |
Silkeborg Karate Skole |
Guld |
|
Thomas Rytter Meisner |
Bushi |
Sølv |
|
Nicolaj Boelt Pedersen |
sportskarate.dk |
Bronze |
Pulje 28 |
Monique Kaas |
Herning karate klub |
Guld |
|
Sandra Corydon |
Bushi |
Sølv |
|
Sofie heddernavn |
Tilst |
Bronze |
Pulje 29 |
Mikkel Steensen |
Ulfborg |
Guld |
|
Marcus Grønbo |
Silkeborg Karate Skole |
Sølv |
|
Benjamin Thyyrestrup |
Struer karate klub |
Bronze |
Pulje 30 |
Rasmus Brøndsel |
Seiki Karate-do Kai |
Guld |
|
Nickolaj Andersen |
Silkeborg Karate Skole |
Sølv |
|
Vincent Bjerring |
Silkeborg Karate Skole |
Bronze |
Pulje 31 |
Malthe Hartvigsen |
Silkeborg Karate Skole |
Guld |
|
Sebastian Christensen |
Karatekid.dk |
Sølv |
|
Yousif Hamid |
Århus karate skole |
Bronze |
Pulje 32 |
Daniel Shilder |
Ulfborg |
Guld |
|
Nicklas Christensen |
Seiki Karate-do Kai |
Sølv |
|
Niklas Jensen |
Ulfborg |
Bronze |
Pulje 33 |
Simone Jantzen |
Struer karate klub |
Guld |
|
Sara G. Stegler |
TAIFU |
Sølv |
|
Amalie Poulsen |
Hinderup |
Bronze |
Pulje 34 |
Angela Zaqoomi |
Århus karate skole |
Guld |
|
Anna Gille |
Bushi |
Sølv |
|
Stine Østergaard |
Herning karate klub |
Bronze |
Pulje 35 |
Lisa Sørensen |
sportskarate.dk |
Guld |
|
Aarezu Zaqoomi |
Århus karate skole |
Sølv |
|
Camilla Pilgaard |
Ulfborg |
Bronze |
Pulje 36 |
Anna Gade |
sportskarate.dk |
Guld |
|
Lærke Pilgaard |
Ulfborg |
Sølv |
|
Kiri Skriver |
Århus karate skole |
Bronze |
Pulje 37 |
Nanna Skau |
Holstebro karate klub |
Guld |
|
Mille Balakumar |
Seiki Karate-do Kai |
Sølv |
|
Lea Andersen |
Lemvig |
Bronze |
Pulje 38 |
Mads Igens |
Silkeborg Karate Skole |
Guld |
|
Christian Marckepram |
Hinnerup |
Sølv |
|
Seep |
Hadsund |
Bronze |
Pulje 39 |
Joakim Larsen |
Lemvig |
Guld |
|
Søren Hvid |
Herning karate klub |
Sølv |
|
Christian Bollerup Høgh |
Nihon-Do |
Bronze |
Pulje 40 |
Kristian Krejsager |
Hinderup |
Guld |
|
Kristian Graversen |
Nihon-Do |
Sølv |
|
Christoffer Lidegaard |
Herning karate klub |
Bronze |
Pulje 41 |
John Poulsen |
Hadsund |
Guld |
|
Mark Jantzen |
Struer karate klub |
Sølv |
|
Nicolai Diderichsen |
Århus karate skole |
Bronze |
|